rozwiń cały artykuł klikając w tytuł...
W czerwcowej wycieczce na Pomorze Gdańskie wzięli udział młodsi uczniowie – w większości dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Przygoda zaczęła się od rejsu statkiem po Zatoce Gdańskiej. Z pokładu pirackiego okrętu dzieci obejrzały gdyński port i przeróżne statki. Po oglądaniu morza z perspektywy mostku kapitańskiego, przyszła kolej na świat podwodny.
Nasi podróżnicy chwilę później, w gdyńskim oceanarium, poznawali życie ukryte w morskich głębinach . Natomiast wieczorem podziwiali morskie fale, spacerując plażą przy zachodzie słońca. Następny dzień poświęcony był nadmorskiej kulturze. Głównymi punktami programu były: spacer po sopockim molo oraz zwiedzanie starego miasta portowego – Gdańska. Oczywiście znów nie zabrakło wieczornego spaceru po plaży, zbierania muszelek, słuchania śpiewu mew. Ostatni dzień przeznaczony był na pobyt w skansenie w Olsztynku. Wśród pięknie położonych dawnych regionalnych chałup i domów, dzieci znalazły sporo sympatycznych zwierząt, którym były poświęcone zajęcia warsztatowe. Nasi dzielni, młodzi wycieczkowicze wrócili do domu z uśmiechami na buziach i podobno są już gotowi na nowe przygody.
Urszula Witaszczyk
rozwiń cały artykuł klikając w tytuł...
W dniach 29 maja -2 czerwca 2017r. grupa 20 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych wzięła udział w wycieczce szkolnej . Wycieczka-dofinansowana ze środków Programu Powiat Otwartych Szans oraz ze środków PFRON - była kolejną z cyklu „Wyprawy po Polsce”. Tym razem uczniowie poznali Pomorze Zachodnie i miejscowości położone na wybrzeżu na zachód od Kołobrzegu.
Wycieczka przebiegła zgodnie z zaplanowanym wcześniej programem. Pierwszy dzień wycieczki to głównie podróż. Drugi dzień to zwiedzanie Kołobrzegu. Uczniowie zwiedzili Starówkę miasta, Bazylikę Katedralną , gdzie podziwiali witraże, które sami tworzą podczas szkolnych warsztatów. Później byli na latarni morskiej w Kołobrzegu i pływali statkiem po morzu. Po obiedzie spędzili czas w Reducie Solnej, gdzie odbył się cykl zajęć integrujących uczniów. Po kolacji uczniowie spędzili czas na plaży Grzybowie, gdzie znajdował się hotel.
Kolejnego dnia uczniowie odwiedzili Niechorze: Park Miniatur Latarni Morskich , latarnię morską , Rewal: tarasy widokowe oraz Trzęsacz: Multimedialne Muzeum na Klifie i ruiny Kościoła. Wracając z całodniowej wyprawy odbyli spacer po Niechorzu.
Czwarty dzień wycieczki był poświęcony na zwiedzanie Świnoujścia. To prawdopodobnie był najciekawszy dzień wycieczki dla uczniów. Uczniowie płynęli promem samochodowym Karsibór, zwiedzili uzdrowiskową część miasta korzystając z specjalnej kolejki turystycznej , Stawa Młyny i wrócili promem osobowym Bielik na wyspę Wolin . Po obiedzie odbyły się zajęcia w Forcie Gerharda- nadmorskiej twierdzy. Tego dnia uczniowie otrzymali wiele prezentów i niespodzianek z okazji Dnia Dziecka.
Kolejny piąty dzień to dzień powrotu do Legionowa. Pod szkołą długo uczniowie nie mogli się rozstać ze sobą, mimo że po raz pierwszy aż pięć dni spędzili na szkolnej wycieczce, nie było na ich twarzach widać zmęczenia.
Wzorowe zachowanie uczniów było zauważane w każdym miejscu. Godnie reprezentowali naszą Placówkę oraz środowisko osób niepełnosprawnych.
Dziękuję Koleżankom Nauczycielkom za to, że byłyście z nami, za poświęcony czas i wsparcie, za to, że zawsze na Was mogę liczyć.
Uczniom dziękuję za tak wspaniałe zachowanie, za moc energii, którą nam dorosłym przekazaliście, za Waszą radość .
Waszym Rodzicom za zaufanie, że mogłam Was zabrać w miejsca ,do których ciągle tęsknię…
Edyta Woźniak-Ryży
kierownik wycieczki
rozwiń cały artykuł klikając w tytuł...
Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w terminie 15-17.05. 2017r. Uczestnikami pleneru fotograficznego na Lubelszczyżnie byli uczniowie PZSiPS w Legionowie. Młodzież w ciągu trzech dni poznawała tajniki fotografii, a także kulturę, tradycję i przyrodę Lubelszczyzny. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach ceramicznych, kulinarnych-wyrób pierogów. Zgłębiając tajniki fotografii poznawali zabytki Lublina (Zamek Lubelski, Stare Miasto) i osobliwości Kazimierza Dolnego (Korzeniowy Wąwóz, przejazd malaksami po okolicy, przejażdżka kolejką wąskotorową oraz ognisko z kiełbaskami). Młodzież gościła również w Centrum Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Wojciechowie, które zajmuje się leczeniem kontuzjowanych zwierząt oraz wychowywaniem porzuconych młodych. Poznając osobliwości Lubelszczyzny uczestnicy szlifowali technikę robienia zdjęć. Wykonane zdjęcia zostaną przedstawione w formie prezentacji multimedialnej oraz wystawy poplenerowej, społeczności szkolnej Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. Plener fotograficzny dofinansowany był przez Fundację „Promień Słońca” oraz Powiat Otwartych Szans.
Iwona Osypowicz
rozwiń cały artykuł klikając w tytuł...
W dniu 20.04.2017r. grupa starszych uczniów wzięła udział w wycieczce szkolnej: Ogórkiem po Warszawie - Powstanie Warszawskie, szlakiem Szarych Szeregów. Zgodnie z programem uczestnicy wycieczki zabytkowym autobusem wraz z przewodnikiem zwiedzali Warszawę, poznając życie i losy trzech bohaterów – Tadeusza Zawadzkiego „Zośka”, Jana Bytnara „Rudy” i Macieja Aleksego Dawidowskiego „Alek” oraz poszerzali swoją wiedzę na temat okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej. Byli w takich miejscach jak: Liceum Stefana Batorego, aleja Szucha, aleje Ujazdowskie (akcja Kutschera), miejsce akcji pod Arsenałem, Pawiak, Powązkowski Cmentarz Wojskowy – Kwatera Brzozowych Krzyży.
Iwona Zielińska